Sprawdź odpowiedzi na najczęściej frapujące pytania

To co istotne i ważne, aby współpracowało Nam się lepiej.



Kliknij w pytanie aby zobaczyć odpowiedź.
Najlepiej z rocznym wyprzedzeniem. Za bezpieczny termin uznaję początek roku kalendarzowego, w którym bierzecie ślub. Oczywiście może się zdarzyć również tak, że będę miał wolny termin nawet kilka miesięcy przed Waszą uroczystością. W celu zabukowania reportażu konieczne będzie spotkanie, na którym ustalimy szczegóły współpracy, a następnie podpiszemy umowę.
Podpisanie umowy oraz wpłata zadatku są gwarancją rezerwacji terminu. Zadatek zazwyczaj wynosi około 25% całkowitej kwoty. Pozostałą część płacicie w momencie odbioru zdjęć.
Udokumentowanie ślubu to odpowiedzialna praca, lubię mieć pełną kontrolę nad realizacją dzieła, co pozwala zrealizować ją na wysokim poziomie. Dlatego na ten moment wyznaję zasadę - jedna usługa w danym dniu. Czyli albo video, albo fotografia.
Wszystkie zdjęcia, które publikuję są mojego autorstwa oraz poddane autorskiej korekcie barwnej. Podpisujecie umowę ze mną i macie pewność, że wykonane zdjęcia oraz filmy będą przygotowane na takim poziomie, jaki widzieliście w moim portfolio.
W życiu wszystko zdarzyć się może. W wyjątkowej sytuacji nie zostawię Was „na lodzie”, na pewno zaproponuję wykonanie reportażu przez zaufaną i profesjonalną osobę. Przy czym obróbka zdjęć, projektowanie albumu ewentualnie montaż filmu będzie wykonana przeze mnie. Jeśli jednak taka forma Wam nie odpowiada zwrócę zadatek.
Ukończyłem wymagany kurs w Kurii Archidiecezji Katowickiej. Posiadam zaświadczenie na mocy, którego mogę fotografować i filmować w trakcie mszy świętej. Pamiętajcie jednak, że ostateczną decyzję podejmuje kapłan udzielający sakramentu. Przed każdym ślubem obligatoryjnie spotykam się z księdzem, który będzie udzielał sakramentu. Wspólnie ustalamy, jak będę mógł dokumentować uroczystość.
W cenie reportażu uwzględniłem już dojazd do 50 km, jeśli jednak droga jest dłuższa kalkulujemy koszty indywidualnie do zlecenia.
Plener w dniu wesela to wygoda, jest krótki - trwa maksymalnie 1 godzinę. Może być wykonany na terenie domu przyjęć, w ogrodzie lub w pobliskiej okolicy. Zamykamy magię chwili - emocje, ten sam makijaż, fryzura. Jednak pamiętajcie, że na sali czekają na Was goście weselni, macie przed sobą jeszcze zabawę do białego rana. Podczas pleneru innego dnia, po pierwsze mamy lepszą, wymarzoną lokalizację i pogodę. Nie patrzymy na zegarki, możemy na spokojnie wykonywać ujęcia - przy czym standardowo plener trwa około 3 godzin. Nie dbacie o to czy ubrudzicie się, czy też wrócicie na czas do czekających na sali gości. Macie czas tylko dla siebie, ma być romantycznie i sentymentalnie. Jednak jest to opcja bardziej kosztowna. Nie tylko wzrastają koszty mojej usługi, ale też także trzeba pamiętać o makijażu i fryzurze.
Standardowo selekcja zdjęć oraz ich obróbka trwa maksymalnie do dwóch miesięcy. Termin może się wydłużyć jeśli zdecydujecie się na plener w innym terminie.
Przygotowane propozycje rozkładówek do foto-albumów zawsze udostępniam do weryfikacji (w formie elektronicznej). Macie możliwość podmiany zdjęć w przygotowanych projektach. Dopiero po Waszej akceptacji zlecam wyprodukowanie albumu.


Podczas spotkania chętnie odpowiem na resztę pytań

Ślub to niezwykły moment i oczywiste jest, że chcecie zaplanować go perfekcyjnie. Wyjątkowe fotografie oraz ciekawy film będą przypominać Wam o tych pięknych chwilach.